Duszniki-Zdrój to miasto, które oferuje wiele atrakcji. Znajduje się w województwie dolnośląskim, między innymi miasteczkami uzdrowiskowymi, jak: Kudowa-Zdrój oraz Kłodzko. Duszniki-Zdrój znajdują się w bliskim sąsiedztwie Czech. To idealne miejsce na spędzanie czasu z rodziną podczas wypoczynku!

Jedną z najciekawszych atrakcji miasteczka jest Muzeum Papiernictwa. Znajduje się przy drodze krajowej, która łączy Kłodzko z Kudową. Muzeum te znajduje się w starym młynie papierniczym, pochodzącym z XVI wieku. To unikalny zabytek techniki, który znajduje się na terenie Polski. Muzeum po raz pierwszy zobaczyło turystów w 1968 roku. W lipcu organizowane jest Święto Papieru.

Spacer polecany jest wszystkim, którzy lubią aktywny wypoczynek. Warto odwiedzić rynek i Stare Miasto w Dusznikach-Zdrój. Znajduje się tutaj barokowo-renesansowy kościół z XVII wieku. Wnętrze jest niezwykle bogate, a ambona ma kształt wieloryba. W bliskim sąsiedztwie znajduje się rynek z pięknymi kamienicami. Na rynku można zobaczyć pręgierz z kajdankami, a obok niego Matkę Bożą z Dzieciątkiem. To ciekawy pomysł na spędzenie czasu z rodziną.

Sprawdź także: letnie wakacje nad morzem

Duszniki-Zdrój to miasteczko, które słynie z wód leczniczych. Picie wody należy do jednej z atrakcji miasta. Warto też skorzystać z zabiegów wodnych, które pomagają przy dolegliwościach zdrowotnych.

Wczasy w Dusznikach gwarantują lepsze samopoczucie i poprawę kondycji zdrowotnej. Warto zażywać wody i chodzić na częste spacery. W 1826 roku do miasteczka przybył Fryderyk Chopin, który zagrał dwa koncerty. Dochód z tych wydarzeń przeznaczono na pomoc dzieciom. Chodząc po alejkach, można usłyszeć muzykę kompozytora z różnych miejsc. Kolejną atrakcją jest Dworek Chopina. Co roku staje się ważnym miejscem na muzycznej mapie Polski, gdyż odbywają się w tym miejscu Międzynarodowe Festiwale Chopinowskie. Warto też odkryć zakamarki Parku Zdrojowego – to tutaj można się zrelaksować, odpocząć po ciężkim dniu i nabrać nowej energii na przyszłość.

Na przyjezdnych czeka duży wybór noclegów. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Dużą popularnością cieszą się kwatery prywatne. Często pokoje znajdują się w starych willach, które oferują niesamowitą atmosferę. Osoby, które wolą większy luksus, mogą się udać do hotelowych SPA. Czekają tam zabiegi lecznicze, baseny czy sauny. Noclegi w Dusznikach-Zdrój są zależne od zasobów finansowych klienta. Wybór jest duży i każdy znajdzie obiekt odpowiadający indywidualnych preferencjom.