Rabka-Zdrój jest czarującym miastem położonym w Gorcach na poziomie 500–560 m n.p.m. Mówi się o niej, że jest miastem dzieci świata to określenie zawdzięcza Wojewodzie Małopolskiemu, który zawnioskował o niego do Kapituły Orderu Uśmiechu.

Rabka-Zdrój słynie głównie z uzdrowiska, które każdego roku przyciąga wielu spragnionych wypoczynku i oderwania się od zgiełku tego świata. W uzdrowisku wykorzystywane są różnego rodzaju wody do leczenia schorzeń układu oddechowego i krążenia.

Wczasy w tym miejscu mogą być niezapomniane ze względu na dużą liczbę ujęć wód głębinowych przeważnie solanek. Nie ma potrzeby wyjazdu za granicę, bo wypoczynek w Rabce będzie najlepszy ze względu na aż 4 znajdujące się sanatoria oraz 4 szpitale uzdrowiskowe.

Urlop w tym uzdrowisku będzie obfitował we wspaniałe wrażenia, ze względu na zabytki jakie są w tym miejscu, a ma ich co nie miara.

Zobacz także: wakacje nad morzem – jakie noclegi wybrać

Na uwagę zwiedzających zasługuje kapliczka zdrojowa z 1928 roku, kaplica pod wezwaniem Świętego Floriana oraz kościół, w którym w chwili obecnej mieści się muzeum imienia Władysława Orkana.

Planując wypoczynek w zdrojowisku koniecznie trzeba zobaczyć stary cmentarz, Muzeum Górali i Zbójników, Muzeum Rekordów i Osobliwości, a jeżeli chcemy wypocząć oglądając dobre przedstawienie to kupmy bilety do Teatru lalek Rabcio.

Wakacje to czas, który sprzyja spacerom i dlatego warto wybrać się do Parku Zdrojowego, w którym znajduje się pomnij papieża Jana Pawła II.

Atrakcji jest znacznie więcej jednak te, wymienione powyżej są najchętniej odwiedzane przez turystów. Na urlopie trzeba gdzieś spać, a Rabka-Zdrój jest bardzo dobrą bazą wypadową w góry, ponieważ można pójść jednym ze szlaków, które prowadzą na Luboń, Turbacz i Babią Górę.

Dzieci oprócz korzystania z wód leczniczych wolny czas mogą spędzić w parku rozrywki „Rabkoland”. Jak każdej turystycznej miejscowości Rabce nie brakuje bazy noclegowej, bo jest bogata w pensjonaty i hotele, w których można naprawdę dobrze wypocząć.

Zobacz również: noclegi Rabka-Zdrój

Na nocleg warto zatrzymać się w hotelu Wiosna, mającym 3 gwiazdki, zlokalizowany jest 700 metrów od Parku Zdrojowego, a jego pokoje wyposażone są w telewizory LCD oraz Wifi. Na idealnych wakacjach zrobienie sobie dobrej herbaty nie będzie problemem, ponieważ we wszystkich pokojach jest czajnik.

Jeżeli będziemy chcieli przechować jedzenie, które zostało nam na przykład po wyczerpującym wysiłku w górach to wypoczywając będziemy mogli skorzystać z lodówki!

Kolejnym miejscem, w którym warto się zatrzymać, aby spędzić nasze wczasy w Rabce jest pensjonat Parkowa Rezydencja Hubal, który w Internecie cieszy się wieloma bardzo pozytywnymi opiniami. Pobyt w rezydencji będzie należał do niezapomnianych, ponieważ pokoje emanują czystością, znajduje się w nich szafa i telewizor. Pensjonat dysponuje wspólną kuchnią.

Urlop w Rabce można odbyć zarówno zimą jak i latem, ponieważ atrakcje tego wspaniałego miasta są odpowiednie na każdą porę roku.