SENSOPLASTYKA warsztaty edukacyjne dla dzieci od 1 do 5 roku życia

SENSOPLASTYKA 
warsztaty edukacyjne dla dzieci od 1 do 5 roku życia

 

Instruktor:

Małgorzata LEŚNIAK

Miejsce zajęć:

Dwór Dzieduszyckich (sala różowa)
32-052 Radziszów, ul. Szkolna 4

Harmonogram zajęć:

2 i 4 poniedziałek miesiąca, w godz. 17:00 - 18:30

Płatności:

70 zł za miesiąc (90 min. 2 x w miesiącu)

O sekcji:

SENSOPLASTYKA® to nowa propozycja zajęć dla dzieci w wieku od 1 - 5 lat (wraz z opiekunem), podczas których skupimy się na różnych formach wyrazu artystycznego z wykorzystaniem zmysłów. Na zajęcia zapraszamy dwa razy w miesiącu: w Skawinie w drugi i czwarty czwartek miesiąca, natomiast w Radziszowie w drugi i czwarty poniedziałek miesiąca.

Zajecia odbywają się w grupach do 15 osób.

Sensoplastyka® to mnogość faktur, tekstur oraz cała paleta ekologicznych barw. To rozwój dziecięcej kreatywności oraz twórczego myślenia.

Korzyści dla dzieci wynikające z uczestniczenia w  zajęciach Sensoplastyka®: uwalnianie naturalnej ekspresji twórczej, wspieranie samodzielności, czerpanie satysfakcji z kreatywnego działania, doświadczanie sukcesów w realizacji swoich pomysłów, wspieranie aktywności we wprowadzaniu zmian i ulepszeń, wychodzenie poza schematy, elastyczne podejście do zmian w stale zmieniającym się świecie, poznawanie nowych form wyrazu i działań artystycznych, współdziałanie i wzajemna pomoc w celu osiągnięcia zamierzonych planów, pielęgnowanie krytycznego i świadomego spojrzenia na rzeczywistość, które skutkuje innowacyjnością w działaniu, wzmacnianie wiary we własne możliwości.

Sensoplastyka® wpływa na wiele aspektów rozwoju dzieci. Podczas zajęć wspomagamy budowanie ich świadomości ciała i przestrzeni, dbamy o usprawnienie ruchowe (przygotowanie do nauki chodzenia w przypadku niemowląt), wspieramy rozwój zmysłów, wpływamy na rozwój mowy (ośrodki w mózgu odpowiedzialne za mowę są usytuowane blisko ośrodków odpowiadających za małą motorykę, czyli pracę dłoni). Poprzez wspólne działania pogłębiamy nasz kontakt emocjonalny z dziećmi – budujemy w ten sposób ich poczucie bezpieczeństwa.

 

 ZAPISY:

 Zajęcia Sensoplastyki odbywają się także w Skawinie, w godzinach przedpołudniowych. Więcej informacji tutaj.


Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013