Cohen po polsku

W sobotni wieczór 7 listopada w Dworze Dzieduszyckich w Radziszowie odbył się koncert Kuby Michalskiego, który przedstawił nam kompozycje muzyczne do wierszy wielkich poetów i ballady Leonarda Cohena.  

Na początku artysta zaprezentował utwór „Goście” Leonarda Cohena, a następnie „Opowiadanie Izaaka”, „Zuzanna”, „Dziewczyna”. Muzyk do każdej ballady nawiązywał historię „smutną i ponurą” - cytując jego słowa.

Zachęcał do wyklaskiwania rytmu piosenek tj. „Diamenty w Kopalni” oraz do pamiętnego z czasów dzieciństwa wiersza „Lokomotywa” Juliana Tuwima i  do wspólnego śpiewania. Najbardziej naszą widownię urzekły utwory „Alleluja ” i „Tańcz mnie po miłości kres”, w których słuchacze brali czynny udział. Publiczność doceniła kunszt wykonawcy gorącą owacją. W imieniu Centrum Kultury i Sportu w Skawinie Kierownik Działu Realizacji Projektów Kultury Pani Małgorzata Tomala złożyła podziękowania na ręce Pana Kuby Michalskiego.

 

Leonard Cohen - znakomity kanadyjski poeta i piosenkarz jest w Polsce niezwykle popularny. W tym roku słynny bard będzie świętować swoje 81. urodziny. Jego płyty najlepiej sprzedają się w Kanadzie i w Polsce.

Kuba Michalski jest autorem, kompozytorem, wokalistą i gitarzystą. Z żoną Anetą założył zespół „Cotton Cat”. Nagrał z nim pięć płyt. Jego piosenki uzyskiwały wyróżnienia na festiwalu OPPA, a w duecie z Justyną Bacz wygrał Festiwal Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie. W roku 2011 wydał płytę „Podróż”, na której zamieścił własne kompozycje do wierszy m.in. Leśmiana, Asnyka, Mickiewicza i Baudelaire’a. W 2012 r. ukazał się album z piosenkami Jacka Kaczmarskiego, zaś w roku ubiegłym płyta z utworami Leonarda Cohena.

 

Dziękujemy, że byli Państwo z nami.

 

fot. Jarosław Karasiński


Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013