Energetyczne obrazy w Dworze

Zapraszamy na wernisaż malarstwa Kazimierza Joba - przedsiębiorcy i v-ce prezesa Podkrakowskiej Izby Gospodarczej w Skawinie, mieszkańca Wielkich Dróg. Wernisaż odbędzie się 25 września o godz. 18.00 w Dworze Dzieduszyckich w Radziszowie. Wystawę można zwiedzać do końca listopada.

Prezentowany w Dworze Dzieduszyckich zbiór obrazów to efekt wieloletniej pracy zrodzonej z zamiłowania artysty do sztuki.

Malarstwem amatorsko zajmuje się od 1984 r. Traktuje je jako hobby. Jego pierwszymi obrazami były reprodukcje znanych mistrzów pędzla m.in. Vincenta van Gogha. Dopiero później własne pomysły zaczął przelewać na płótno. Szczególnym zainteresowaniem Kazimierza Joba są obrazy energetyczne zachęcające do medytacji i odblokowania pozytywnych wibracji istniejących w ludzkim organizmie. Szczególnie ważnym aspektem twórczości Joba, jest umożliwienie odbioru obrazu osobom niedowidzącym poprzez opis w alfabecie Braille’a.

Silną motywacją artysty do rozwijania swojej pasji były coroczne bale charytatywne organizowane przez Podkrakowską Izbę Gospodarczą w Skawinie, podczas których odbywały się aukcje jego prac. Dochód ze sprzedaży obrazów przeznaczony był dla osób chorych i niepełnosprawnych.

Więcej informacji dotyczących twórczości malarza można odnaleźć w „Antologii Skawińskich Twórców Sztuki Nieprofesjonalnej” autorstwa L. Greli. Antologię można będzie nabyć w trakcie wystawy.

fot. Józef Niechaj


Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013