Kolejny wernisaż w dworskiej oprawie

W dniu 17 kwietnia 2015 roku, w Dworze Dzieduszyckich w Radziszowie, odbył się wernisaż wystawy prac artysty Ryszarda Kościelnego, zorganizowany przez Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Spotkanie z artystą poprowadziła Pani Małgorzata Tomala.


Wernisaż rozpoczęto od przedstawienia biografii Pana Ryszarda. Następnie, wieloletni kolega i przyjaciel artysty, wybitny śpiewak bas – baryton Marcin Wolak, wykonał głównie barokowe dzieła muzyczne. Swoją piękną barwą głosu oraz czystą interpretacją oczarował uczestników spotkania. Po części artystycznej zgromadzeni goście udali się na poczęstunek, przy którym nie brakowało ożywionych dyskusji na temat sztuki.

Przypomnijmy, Ryszard Kościelny - artysta amator, zafascynowany pięknem natury, od wielu lat maluje głównie krajobrazy oraz pejzaże, zarówno polskie jak i egzotyczne. Ulubioną techniką Pana Ryszarda jest malarstwo olejne na płótnie. Malowanie to jego pasja, którą „zaraża” swoich najbliższych. Oprócz malarstwa pasjonuje się także poezją. Zaowocowało to wydaniem tomiku wierszy. Od kilku lat współpracuje z Galerią "Pałacyk" CKiS w Skawinie.

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia wystawy w Dworze Dzieduszyckich w Radziszowie. Dla przybyłych wystawionych jest kilkadziesiąt obrazów olejnych z górskimi, morskimi oraz wiejskimi krajobrazami.


foto: Jarosław Karasiński


Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013