Wernisaż obrazów Ryszarda Kościelnego

Centrum Kultury i Sportu w Skawinie serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Ryszarda Kościelnego w Dworze Dzieduszyckich w Radziszowie, który odbędzie się 17 kwietnia o godz. 18.00.

Ryszard Kościelny jest artystą amatorem zafascynowanym pięknem natury, od wielu lat maluje głównie krajobrazy oraz pejzaże, zarówno te rodzime, polskie, jak i egzotyczne.

Szukając inspiracji u wielkich malarzy i artystów, czerpiąc z nich wzorce i natchnienie, wypracował swój własny sposób uprawiania malarstwa. Malowanie stało się jego pasją, którą „zaraża” swoich najbliższych. Preferuje malarstwo olejne na płótnie.

Od kilku lat współpracuje z pracownią malarską Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. To właśnie w Galerii „Pałacyk”, pokazał swoje prace na pierwszej wystawie indywidualnej w kwietniu 2009 roku. Dała ona podwaliny kolejnym, organizowanym przy współpracy z Biblioteką Publiczną w Kalwarii Zebrzydowskiej (lipiec 2009 oraz listopad 2010).  

Znaczącym wyróżnieniem dla artysty był wernisaż oraz wystawa w Galerii Autorskiej prof. Bronisława Chromego w 2009 r.

Ryszard Kościelny pasjonuje się także poezją, co zaowocowało po latach wydanym tomikiem jego wierszy.


Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013