Dwie Ludwiki w Dworze

3 i 24 sierpnia do Dworu Dzieduszyckich w Radziszowie zawitały Ludwika Cieszanowska i hrabina Ludwika Dzieduszycka. Panie zaprosiły uczestników zabawy „Odkrywaj Skarby Blisko Krakowa” na szkolną lekcję z początku XX wieku oraz na dziewiętnastowieczny podwieczorek. 

Jedna ze sal stała się klasą, w której „uczniowie” zamiast zeszytów i długopisów mieli do dyspozycji tylko drewniane tabliczki i kredę. Lekcję przeprowadziła Pani Małgorzata Niechaj w stroju sprzed 100 lat. Natomiast w salonie na gości czekała hrabina Ludwika Dzieduszycka, by przedstawić historię tego miejsca oraz nauczyć zebranych zasad savoir-vivre. Podwieczorek odbył się w odświętnej oprawie, ponieważ wszyscy uczestnicy wydarzenia byli przebrani w stroje stylizowane na XIX wiek.

Warsztaty organizowane były przez Stowarzyszenie Nasz Radziszów i CKIS w ramach zabawy przygotowanej przez LGD Blisko Krakowa „Odkrywaj Skarby Blisko Krakowa 2014”.

 

fot. Józef Niechaj


Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013