Polowanie na radziszowskiego dzika

9 marca Teatr Maska zawędrował do Dworu Dzieduszyckich w Radziszowie. Prezentowany para-kabaretowy spektakl „Dzik” już w pierwszych minutach wciągnął publiczność do aktywnego udziału w polowaniu na - cytując Przewodniczkę - Sus strofa.

Młode aktorki teatru, w dużej mierze debiutujące w tej sztuce, porwały widzów komizmem, wywołanym totalnym szaleństwem łowów na dzika. Spontaniczna, żywiołowa reakcja widowni była niezłym testem wytrzymałości dla naszych aktorek. Ciężko utrzymać się w roli, gdy się słyszy tak entuzjastyczny śmiech widzów rozbawionych do łez.

Było wyjątkowo trudno, kiedy włączeni przez Przewodniczkę (Paulinę Żmudę) do przedstawienia Pan Paweł Kolasa i Pan Bogdan Bogdali, wyrwali spektakl z utartego planu. Ich spontaniczna reakcja i nieprzewidywalne wyjście poza plan sztuki wszystkich "rozłożyło na łopatki". Na szczęście aktorki nie straciły zimnej krwi i na żywo, tworząc nowe karty scenariusza, wbiły go na właściwy tor, tym samym przywołując Panów do porządku. Scena nie do zapomnienia!

Aktorki Teatru Maska wystąpiły na zaproszenie Wiceburmistrza Pawła Kolasy, Mieczysława Lackowskiego - Prezesa Strefy Skawina, Mirosława Bednarczyka - Prezesa Stowarzyszenia Nasze Miasto Nasza Gmina oraz Bogdana Bogdami-Prezesa Zarządu Powiatu Ziemskiego PSL w Krakowie.


Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013