Z wizytą w Centrum Bajki w Pacanowie!

25 maja zapraszamy Was do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie i wizytą w Pałacu w Kurozwękach

Europejska Stolica Bajek to park rozrywki, znajdujący się w niewielkim, słynnym mieście Koziołka Matołka.  Organizowane są w nim ciekawe wydarzenia, konkursy i festiwale skierowane do najmłodszych. Wizyta w Europejskim Centrum Bajki to podróż do krainy dziecięcych snów i marzeń, które inspiruje do fascynacji światem baśni, czytania literatury oraz zdobywania wiedzy poprzez zabawę.

 

Udamy się w wyprawę do ,,Bajkowego Świata” będącego barwną ekspozycją łączącą ciekawe techniki multimedialne z tradycyjnym charakterem muzeum. Podróż rozpocznie się w Bajkowym Przedpokoju gdzie młodzi podróżnicy wsiądą do zaczarowanego pociągu, wiozącego do świata baśni. Spotkają tu Koziołka Matołka, Pinokio, skrzaty i smoki oraz wiele innych bajkowych przyjaciół.

 

W programie przewidziane są Warsztaty – Jak to działa, podczas których dzieci poznają tajniki atramentowych czarów, dowiedzą się jak uzyskać dodatkowy kawałek czekolady, jak stać się kablem głośnikowym i wiele innych naukowych doświadczeń z zakresu fizyki, optyki i elektryczności.

 

Podróż po świecie baśni zakończy seans filmowy .

Po zakończeniu wizyty w Pacanowie udamy się do Pałacu w Kurozwękach gdzie czeka nas zwiedzanie Pałacu oraz jego lochów pełnych legend i bajek oraz wycieczka wozem westernowym do zagrody z bizonami.

 

 

Wycieczka do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie i wizyta w Pałacu w Kurozwękach odbędzie 25.05 (sobota)


Wyjazd: zbiórka g. 8.00 parking przy Hali Widowiskowo – Sportowej (ul. Konstytucji 3 Maja 4); powrót: ok. g. 19.00


1.     Cena 120zł

(obejmuje transport, wizyta ok. 5 godzin (ekspozycja, warsztaty i kino) w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie im. Koziołka Matołka:, wizytę – ok. 2 godziny w Pałacu w Kurozwękach (Lochy pełne tajemnic, Pałac i jego skarby, Safari Bizon), opiekę organizatora, ubezpieczenie.

 

Zapisy telefonicznie: 12 276 40 56, 12 256 31 18.

 

Płatności, po wcześniejszym zapisie, można dokonywać:

- przelewem na rachunek bankowy CKiS w Skawinie - Bank Spółdzielczy w Skawinie 87 8600 0002 0000 0000 3838 0005 (tytułem: ECB, imie i nazwisko uczestnika).

- gotówką:

         a. w Dworze Dzieduszyckich w Radziszowie, w godz. 8.30-15.00

         b. w Dziale Sportu i Rekreacji (I piętro Basen Camena) – w poniedziałek, środę i piątek w godz. 11.00-14.45.


Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013