FERIE WE DWORZE 2018!

Czas zimowej przerwy w nauce zbliża się wielkimi krokami. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą atrakcji, jakie dla uczniów szkół podstawowych
i gimnazjalnych przygotowaliśmy pod hasłem "Ferie we Dworze 2018"W tegorocznym cyklu zajęć proponujemy aż osiem wycieczek w najciekawsze 
miejsca w Małopolsce oraz dwie propozycje zajęć stacjonarnych, dzięki którym poznamy tajniki tworzenia kosmetyków i wyrobu pieczywa. 
Zapisy od 29 stycznia 2018r. w godz. 9.00 – 16.00, przyjmuje Dział Realizacji Projektów Kultury w „Dworze Dzieduszyckich”, osobiście lub telefonicznie pod nr tel. 12 256 31 18.
Ceny wyjazdów obejmują: opiekę, transport, ubezpieczenie oraz bilety wstępów. Godziny powrotów mogą ulec zmianie.
Płatności za wybrane wycieczki, po uprzednim zapisie, prosimy dokonywać:
-       w Dworze Dzieduszyckich od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Działu Realizacji Projektów Kultury
-       w kasie głównej (I piętro) od poniedziałku do piątku w godz. od 8.30 do 15.00
-       w kasie Camena Kosmetyka i Masaże (parter) :
·        poniedziałek       w godz.  14.00 – 22.00;
·        wtorek, piątek    w godz.  8.00 - 21.00;
·        środa, czwartek  w godz. 12.00 – 22.00;
·        sobota                  w godz.  8.00 – 14.00;
 
-       przelewem na rachunek CKiS – BS 87 8600 0002 0000 0000 3838 0005   (w tytule proszę podać: Ferie w Dworze, nazwisko i imię uczestnika, nazwę i datę wycieczki).
Zniżki dla rodzeństwa: pierwsze dziecko płaci kwotę podstawową, kolejne dzieci - 5 zł taniej (z wyłączeniem zajęć stacjonarnych)
UWAGA: wpłaty należy dokonać minimum 3 dni przed planowanym wyjazdem, a w przypadku opłaty przelewowej uczestnik jest zobowiązany do okazania dowodu przelewu w przypadku braku jej zaksięgowania na koncie CKiS w określonym czasie.

 

PROGRAM FERII W DWORZE 2018:

·        12 luty  (poniedziałek) – Chochołów - Warsztaty Serowarskie

cena: 49 zł

Zbiórka: Dwór Dzieduszyckich, godz. 8.30

 Skawina (koło Dworku Skawińskiego) godz. 8.15

W programie: wykonanie własnego oscypka i zapoznanie się z tajnikami jego tworzenia
                            

Nasze ferie zaczynany w Chochołowie na warsztatach, gdzie poznamy tajemnice produkcji góralskich serków tzw. Oscypków. Tajniki wyrobu tych góralskich smakołyków zdradzi nam doświadczony baca a uczestnicy będą jego pomocnikami. Dzieci będą miały okazję do degustacji i zakupu serów.

Możliwość spożycia ciepłego posiłku w cenie ok. 10 zł (dodatkowo płatne).

·        13 luty (wtorek)Seans w kinie Cinema City Zakopianka z przystankiem w McDonald’s

cena: 30 zł ( nie obejmuje wizyty w McDonald ’s )

Zbiórka: Dwór Dzieduszyckich godz. 9.15

  Skawina (koło Dworku Skawińskiego) godz. 9.30  

W programie: W programie: seans filmowy „Fernando” (uwaga: w uzasadnionym przypadku CKiS zastrzega zmianę repertuaru), przystanek w McDonald ’s

Wycieczka do kina Cinema City w Krakowie na film animowany „Fernando”. Fernando jest młodym byczkiem niepodobnym do innych - zamiast walczyć, woli bowiem leżeć pod drzewem i wąchać kwiatki. Pewnego dnia pięciu mężczyzn poszukuje najwaleczniejszego i najodważniejszego byka, który weźmie udział w walkach w Madrycie. Za sprawą pomyłki ich wybór pada na Fernanda, który musi stawić czoła losowi...(źródło: filmweb.pl)

Gwarantujemy dużą dawkę dobrego humoru, a po filmie pełni kinowych wrażeń, odwiedzimy McDonald’s.

·        14 luty (środa) – Zimowe Szaleństwo na Śniegu - Zadział

Cena: 49 zł

Zbiórka: Dwór Dzieduszyckich, godz. 8.45

             Skawina (koło Dworku Skawińskiego) godz. 8.30

W programie: rynna śnieżna do zjazdu na pontonach, karuzela dla najmłodszych, a także łagodny stok do zjazdu na jabłuszkach

Zadział to Ośrodek narciarski i snowboardowy u podnóża Gorców, stworzony do aktywnego wypoczynku. Strefa rodzinna, bo to właśnie tu chcemy zabrać wasze pociechy, znajduje się tuż przy stoku głównego, ale jest oddzielona co zapewnia bezpieczeństwo korzystającym z atrakcji dzieci. Wszystkie atrakcje znajdują się w jednym miejscu, a w ich skład wchodzą: wyciąg umożliwiający bardzo łatwy wyjazd na górkę, rynna śnieżna do zjazdu na pontonach, karuzela dla najmłodszych, a także łagodny stok do zjazdu na jabłuszkach.

Gdy mróz zacznie szczypać w nos i uszy w specjalnym ocieplanym iglo napijemy się gorącej herbatki.

(W gastronomicznym iglo, będzie możliwość zakupu ciepłego posiłku.)

15 luty (czwartek ) -  Artystyczna Chata Przygód – Rabka

cena: 45zł

Zbiórka: Dwór Dzieduszyckich godz. 9.30

  Skawina (koło Dworku Skawińskiego) godz. 9.15

W programie : gra edukacyjno - przygodowa "Poszukiwanie zbójnickiego skarbu", warsztaty malowanie ciupag, ptaszków i innych pamiątek drewnianych, malarstwo na szkle, filcowanie, tworzenie pamiątek z włóczki i z bibułki

 

Gwarantujemy dobrą zabawę podczas gry edukacyjno - przygodowej "Poszukiwanie zbójnickiego skarbu". Grupa, podzielona na zespoły wcieli się w Harnasi i ich drużyny, by podążając z mapą i zadaniami, otrzymać upragnione wskazówki prowadzące do kryjówki najprawdziwszych zbójników. 

 Podczas gry grupa poznaje ekspozycję, korzysta ze stanowisk interaktywnych.

Doskonałym uzupełnieniem wizyty będą warsztaty w pracowni. W ofercie mamy m.in. malowanie ciupag, ptaszków i innych pamiątek drewnianych, malarstwo na szkle, filcowanie, tworzenie pamiątek z włóczki i z bibułki, które zostaną niepowtarzalną pamiątką

·        16 luty (piątek ) – Odlotowy Dzień

cena: 45 zł

Zbiórka: Dwór Dzieduszyckich godz. 7.30

  Skawina (koło Dworku Skawińskiego) godz. 7.45

W programie: poznajemy tajniki funkcjonowania i pracy lotniska w Balicach, zwiedzanie 

Naszą odlotową przygodę rozpoczniemy od wizyty w Centrum Edukacji Lotniczej Lotniska Balice w Krakowie, gdzie odkryjemy tajniki pracy i funkcjonowania lotniska. Młodsi uczestnicy zobaczą teatrzyk, podczas gdy starsi wezmą udział w lekcji tematycznej. Na swej drodze na pewno spotkamy robota humanoidalnego wchodzącego w interakcje z odwiedzającymi. Wprowadzeni w samolotowe klimaty, udamy się do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Tam dzieci zobaczą ciekawą ekspozycję, prezentowaną podczas lekcji muzealnej. Po tej wycieczce podróż samolotem i poruszanie się na lotnisku będą niezwykle łatwe.

·        19 luty (poniedziałek ) - Wycieczka do Pink Bowling & Club w Krakowie z przystankiem w McDonald’s

cena: 35 zł ( nie obejmuje wizyty w McDonald’s )

Zbiórka: Dwór Dzieduszyckich godz. 9.00

             Skawina (koło Dworku Skawińskiego) godz. 9.15 

W programie: rywalizacja w kręgielni, przystanek w McDonald’s

Bowling to łatwy i nie wymagający specjalnych umiejętności sport. Gra polega na toczeniu kuli po torze i strącaniu kręgli. Łatwość i prostota to powód, dla którego od wielu lat bowling jest tak popularny wśród milionów ludzi. W kręgle może grać każdy, wysoki czy niski, gruby czy chudy, stary czy młody. Strącenie kręgli nie jest skomplikowane, a im lepsze są Twoje rzuty, tym bardziej fascynująca staje się gra.

·        20 luty (wtorek) – Warsztaty Mydlarskie

Cena: 30 zł

Miejsce: Dwór Dzieduszyckich w Radziszowie godz. 10.00-13.30

Podczas warsztatów mydlarskich uczestnicy wykonają samodzielnie mydełko w wybranych przez siebie formach, z wybranymi dodatkami (poznają ich właściwości) i zapachami (elementy aromaterapii), dodatkowo usłyszą prelekcję z doświadczeniami ukazująca potrzebę mycia rąk.

Na zajęciach obowiązuje obuwie zamienne.

·        21 luty (środa) – Warsztaty „Mali Piekarze”

Cena: 30 zł

Miejsce: Dwór Dzieduszyckich w Radziszowie godz. 10.00-13.00

 

Warsztaty HECA Z PIECA, czyli wszystko o mące, krążą wokół tego tematu, tj. skąd bierze się mąka, jakie są jej rodzaje, co się z niej robi, jakie ma właściwości. Z założenia warsztaty są interdyscyplinarne, ponieważ zawierają w sobie treści programowe biologi, fizyki, matematyki, historii itd.

Na warsztatach dzieci zrobią z użyciem przypraw kolorowe bułeczki.

 

Na zajęciach obowiązuje obuwie zamienne.

·        22 luty (czwartek) – Wizyta na Zaczarowanym Wzgórzu w Czasławiu

cena wyjazdu: 40zł

Zbiórka: Dwór Dzieduszyckich, godz. 8.30 ,

                Skawina (koło Dworku Skawińskiego) godz. 8.15 

W programie: przejażdżka konna, wizyta w wiejskim zoo, wycieczka przyrodnicza, śnieżna bitwa, saneczkowe szaleństwo, ognisko.

Zaczarowane Wzgórze to miejsce wyjątkowe. To miejsce, które powstało z pasji – dla ludzi, którzy kochają przebywać na łonie natury pośród przyjaznych zwierząt oraz chcą w oryginalny i aktywny sposób spędzać czas wolny. Tak też spędzimy czas w ramach wizyty w Czasławiu. Uczestnicy wycieczki skorzystają z przejażdżki na końskim grzbiecie przy asyście instruktora, będą mieli okazję pokarmić zwierzęta w wiejskim zoo, wezmą udział w wycieczce przyrodniczej, polegającej na tropieniu - odnajdując ślady na śniegu. Nadmiar energii spożytkujemy w ramach zabaw na świeżym (naprawdę świeżym) powietrzu, zjeżdżając na sankach, jabłuszkach, wybierając najweselszego bałwana czy biorąc udział w śnieżnej bitwie. Na koniec rozgrzejemy się przy ognisku i gorącej herbatce. Dobra zabawa gwarantowana!

·        23 luty (piątek) Skok na Park Trampolin Go Jump z przystankiem w McDonald’s ,

cena wyjazdu: 40zł ( nie obejmuje wizyty w McDonald’s )

Zbiórka: Dwór Dzieduszyckich, godz. 9.15,

               Skawina (koło Dworku Skawińskiego) godz. 9.30

W programie: trening na trampolinach z instruktorami, przystanek w McDonald’s

Park trampolin GOJump w Krakowie to największy taki obiekt w Małopolsce, trzeci co do wielkości taki obiekt w Polsce i jeden z większych w Europie! Na wszystkich gości czeka aż 2000 m2 wyskokowych wrażeń, a wśród nich największa w kraju Mega Trampa - 37 m2 czystej adrenaliny, a wszystko to pod czujnym okiem wyszkolonych trenerów. GOjump to miejsce przeznaczone dla każdego już od 4-go roku życia. Z GOjump mogą korzystać amatorzy i profesjonaliści. To strefa rozrywki dla wszystkich, którzy kochają sport, adrenalinę, lubią niezapomniane wrażenia i preferują niestandardowe formy spędzania wolnego czasu solo lub w gronie przyjaciół. 


Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013