Wieczór w Wilczej Dolinie - zapraszamy do Dworu!

W niedzielę 22 października o 15:00 Dwór Dzieduszyckich w Radziszowie wypełni się atmosferą rodem wprost ze słowiańskiej osady. Spotkanie autorskie połączone z wernisażem wystawy ilustracji i animacjami dla najmłodszych i ich rodziców jest organizowane przez Stowarzyszenie „Nasz Radziszów”, Miejską Bibliotekę Publiczną w Skawinie i Muzeum Regionalne w Skawinie.

Pretekstem do zorganizowania spotkania jest premiera dwóch książek: „Zaszyj oczy wilkom” i „Noc między Tam i Tu”. Autorką książek jest Marta Krajewska, radziszowianka i kulturoznawca, której debiutancka powieść „Idź i czekaj mrozów” doczekała się przekładu na język angielski i była nominowana do do prestiżowej nagrody im. Janusza A. Zajdla. Książka „Zaszyj oczy wilkom” jest kontynuacją historii Vendy, opiekunki w Wilczej Dolinie. W tym samym uniwersum osadzona jest akcja „Nocy między Tam i Tu” będącej powieścią dla dzieci.

Ilustracje do książki autorstwa Magdaleny Szynkarczuk zobaczyć będzie można na wystawie. Całe spotkanie przygotowane jest z myślą o dzieciach. Bohaterki spotkania zaproszą dzieci i ich rodziców do wspólnej zabawy, najmłodsi będą mogli także wziąć udział w zajęciach na temat życia codziennego we wczesnym średniowieczu. Zajęcia te zorganizuje Muzeum Regionalne.

Zapraszamy!

źródło: http://bit.ly/2yh9n5h


Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013