Spektakl dla dzieci „Koziołek Matołek”


W Pacanowie kozy kują, więc koziołek mądra głowa błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa…”.  Tak, te historię napisaną przez Kornela Makuszyńskiego, a spopularyzowaną przez serial animowany studia Se-Ma-For, znamy wszyscy. Koziołek Matołek teatru ITAN jest mocno związany z popularną w PRL-u bajką. Wprowadza jednak do tej historii świetne aktorskie interpretacje! Świetnie wykonane piosenki, wiele zabawnych gagów i talent komediowy Marcina Kobierskiego. To wszystko sprawia, że spektakl ten pozostaje atrakcyjny nie tylko dla wspominających z nostalgią bajkę dorosłych, ale również (a raczej przede wszystkim) dzieci. Historia o tym, że wytrwałość, konsekwencja, chęć zdobywania wiedzy i wyobraźnia pomogą w osiągnięciu każdego celu. Reżyser pobudza wyobraźnię młodych widzów i wciąga do kolorowego świata. Koziołkowi przyjdzie zmierzyć się z Beduinem, komandosem Rambo Kevinem Costnerem i Indianami, wielorybem, panem Twardowskim, showbiznesem w Hollywood setką bab w czerwonych spódnicach z Nowego Jorku, Starą góralka a nawet neapolitańską mafią. Przede wszystkim jednak sympatycznemu, ale i łatwowiernemu Matołkowi dane będzie zmierzyć się z własnymi słabościami, lękami i zwątpieniami. Czy pozornie niezdarny i głupiutki Matołek odnajdzie jedyne miejsce, gdzie podkuwają kozy? Jaki sens będzie miała jego wyprawa? Czego się nauczy, co zrozumie?

Spektakl dla dzieci „Koziołek Matołek”, Teatr ITAN - Radziszów, Dwór Dzieduszyckich, 20 sierpnia 2017 r., godz. 14.00, wstęp wolny.     


(źródło: Stowarzyszenie "Nasz Radziszów")


Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013