Wakacje w Dworze czyli "Dworskie podróże"

Z myślą o zbliżających się wakacjach Centrum Kultury i Sportu w Skawinie przygotowało ofertę wycieczek dla dzieci w ramach cyklu „Dworskie podróże”, realizowanego przez Dwór Dzieduszyckich w Radziszowie. Propozycja skierowana jest do dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjum.

Zapisy od 14 czerwca (środa)  w godz. 9.00 – 16.00 osobiście lub telefonicznie: Dwór Dzieduszyckich w Radziszowie, ul. Szkolna 4, Dział Realizacji Projektów Kultury,  tel.  12 256 31 18, 12 256 10 82 lub 784 031 284. UWAGA: nie przyjmujemy zapisów drogą mailową.

 

3 lipca /poniedziałek/ KOŃSKIE ŻYCIE, STADNINA KONI FACIMIECH

Zbiórka: Dwór Dzieduszyckich, godz. 9.15, cena: 20 zł

W programie: zwiedzanie stajni, pielęgnacja i karmienie zwierząt, przejażdżka na grzbiecie konia… 

Klub Jeździecki Facimiech znajduje się na terenie dawnego folwarku dworskiego, a  cross położony jest na malowniczych łąkach po obu stronach wałów Wisły. Jest jedynym miejscem w Małopolsce, gdzie rozgrywane są zawody we wszystkich dyscyplinach olimpijskich w jeździectwie. Podczas wycieczki zwiedzimy obiekt, poznamy tajniki pracy jeźdźca oraz obowiązki związane z pielęgnacją konia. Najważniejszym punktem będzie możliwość przejażdżki konnej, oczywiście pod czujnym okiem i kontrolą instruktora. Zabierzemy ze sobą worek marchewki i mam nadzieję, że zaprzyjaźnimy się z tymi pięknymi zwierzętami.

 

4 lipca /wtorek/  PARK ROZRYWKI RABKOLAND

Zbiórka: Dwór Dzieduszyckich, godz. 8.45, cena: 45 zł

W programie: nielimitowany dostęp do wszystkich atrakcji Rodzinnego Parku Rozrywki.

Rabkoland to największy park rozrywki w województwie małopolskim. Znajdziemy w nim m.in. diabelski młyn i inne karuzele, gokarty, samochodziki, kolejki dla dzieci, ogromny rurapark, pontony, konwój wodny, dom śmiechu, pałac strachu i wiele innych... Odwiedzimy również Odwrócony dom, w którym wszystko stoi na głowie, a także Dom Rekordów i Osobliwości, gdzie gromadzona jest dokumentacja związana z rekordami Polaków. Jego gwiazdą jest ciekawa kolekcja rzeźb z jednej zapałki. Czeka nas dzień pełen ruchu, bogactwa kolorów oraz spotkań z oryginalnymi postaciami.

 

5 lipca /środa/ WAROWNIA INWAŁD PARK ŚREDNIOWIECZNY  + PARK MINIATUR

Zbiórka: Dwór Dzieduszyckich, godz. 8.45, cena: 35 zł

W programie: atrakcje warowni, Park Ruchomych Smoków, plac zabaw, zwiedzanie Parku Miniatur.

W Inwałdzie na kamienistym wzniesieniu, otoczony drewnianymi balami, powstał gród średniowieczny, zajmujący teren 2,5 tys. m2. Przekraczając jego podwoje cofniesz się do XV wieku. Kamienista droga prowadzi na dziedziniec średniowiecznej warowni, która kryje w sobie niezwykłe miejsca – średniowieczną osadę, zbrojownię, salę tortur czy Park Ruchomych Smoków. Na miejscu spotkasz garncarza wypalającego garnki, niewiasty tkające materiały na krośnie, kowala wykuwającego miecz oraz szewca zajmującego się wyrobem skórzanych ciżemek. Zabawisz się też w stylu średniowiecznym – zagrasz w bilarda, kręgle, postrzelasz z łuku, zakręcisz się na karuzeli beczułki. A na zamku zwiedzisz komnatę damy, salę tortur, zbrojownię.

Park Miniatur Świat Marzeń to niezwykłe miejsce, w którym znajdziemy wszystkie obiekty, jakie szanujący się turysta, wyruszający w podróż dookoła świata, powinien koniecznie zobaczyć. W ciągu zaledwie jednego dnia staniemy pod Wieżą Eiffla, na Placu św. Piotra, przy posągach Moai, pod Bramą Brandenburską, przy gondoli cumującej w kanale wodnym otaczającym Plac św. Marka czy koło Muru Chińskiego. Atrakcją będzie także nielimitowany dostęp do urządzeń mini wesołego miasteczka oraz wizyta w kinie 5D.

 

6 lipca /czwartek/ KRĘGIELNIA Z PRZYSTANKIEM W McDonald’s

Zbiórka: Dwór Dzieduszyckich, godz. 8.45, cena wyjazdu: 35 zł (nie obejmuje wizyty w McDonald's)

W programie: lekcja WF-u na kręgielni…

Bowling to łatwy i nie wymagający specjalnych umiejętności sport. Gra polega na toczeniu kuli po torze i strącaniu kręgli. Łatwość i prostota to powód, dla którego od wielu lat bowling jest tak popularny wśród milionów ludzi. W kręgle może grać każdy: wysoki czy niski, gruby czy chudy, stary czy młody. Strącenie kręgli nie jest skomplikowane, a im lepsze są Twoje rzuty, tym bardziej fascynująca staje się gra.

 

7 lipca /piątek/  POZNAJEMY ŚWIAT DINOZAURÓW - DINOZATORLAND

Zbiórka: Dwór Dzieduszyckich, godz. 9.15, cena: 40 zł 

W programie: zwiedzanie Parku Ruchomych Dinozaurów, atrakcje Lunaparku.

Park Ruchomych Dinozaurów to jedyny w swoim rodzaju park rozrywki dla dzieci – czeka nas tu mnóstwo zabawy wśród modeli dinozaurów, wyglądających jak żywe. Nasza wyprawa do parku dinozaurów to niezapomniany czas nie tylko dla tych, którzy uwielbiają te prehistoryczne gady! Dzieci spotkają na swojej drodze ponad 100 różnych modeli dinozaurów  oraz  zwiedzą muzeum, gromadzące bezcenne eksponaty paleontologiczne. To mnóstwo atrakcji na cały dzień i wspaniała okazja do rozpoczęcia nowego hobby. Dinozatorland to niezwykłe miejsce!

 

10 lipca /poniedziałek/  CZYSTA FRAJDA – PARK TRAMPOLIN

Zbiórka: Dwór Dzieduszyckich, godz. 9.00, cena: 40 zł

W programie: 2-godzinna skakanka pod okiem instruktora.

Park Trampolin 300frayda to jedyny park w Polsce, który łączy sporty gimnastyczne ze sportami wyczynowymi! Na wszystkich czeka moc wyskokowych wrażeń, a wśród nich 4 trampoliny sportowe z dostępem do basenów z gąbkami, ścieżka akrobatyczna, ścianka wspinaczkowa, czyli czysta adrenalina, a wszystko pod czujnym okiem wyszkolonych trenerów. To strefa rozrywki dla wszystkich, którzy kochają sport i preferują aktywne formy spędzania wolnego czasu.

 

11 lipca /wtorek/ ARAPAHO – WIOSKA INDIAŃSKA

Zbiórka: Dwór Dzieduszyckich, godz. 8.45, cena: 35 zł

W programie: zwyczaje Indian Arapaho, wąwóz indiańskich duchów, sprawnościowy tor przeszkód, ognisko.

Wioska Indiańska Arapaho położona jest w przepięknej malowniczej Dolinie Rezerwatu Potoku Rudno na Paśmie Orlej. Przeżyjemy w niej niezapomnianą przygodę, a dzięki wyobraźni przeniesiemy się w przeszłość. Po wiosce oprowadzi nas Indianin - przewodnik, który zapozna nas z tradycją i kulturą życia Indian Arapaho z Ameryki Północnej. Zobaczymy oryginalne tipi ze skór dzikich zwierząt, które pozwoli nam sobie wyobrazić, jak wyglądała indiańska wioska. Podczas wycieczki nie zabraknie gier, zabaw i uśmiechu na twarzy. Dzieci będą mogły przejść szlakiem zdobywców Dzikiego Zachodu, spróbować swoich sił strzelając z łuku do tatanki, pokonać tor przeszkód, sprawdzić swoją celność przy rzucie obręczami na bizonie rogi, czy stanąć oko w oko ze strachem, łapiąc jadowite węże. Wyzwaniem będzie z pewnością przejście po ścieżce rozżarzonych węgli oraz indiański wąwóz duchów. Każdy z uczestników wycieczki zostanie pomalowany w barwy wojenne i otrzyma indiańskie imię. Naszą przygodę zakończymy krótką opowieścią indiańską i ogniskiem.

 

12 lipca /środa/ TAJEMNICE SKAMIENIAŁEGO MIASTA

Zbiórka: Dwór Dzieduszyckich, godz. 8.30, cena: 45 zł

W programie: odkrywanie tajemnic Skamieniałego Miasta, gra terenowa, konkursy z nagrodami.

Rozrzucone gęsto na stoku wzniesienia na południe od centrum Ciężkowic zgrupowanie skał od dawna funkcjonowało w świadomości miejscowej ludności jako miejsce nieprzychylne, tajemnicze, zamieszkiwane przez złe moce. Ci, którzy zapuszczali się w to ustronne miejsce, opowiadali o fantastycznych kształtach skał, przyrównując je do postaci ludzkich, zwierzęcych, wiążąc ich powstanie z niezwykłymi wydarzeniami. Podczas wycieczki będziemy odkrywać skalne tajemnice, zajrzymy Czarownicy prosto w oczy, przejdziemy Tajemniczą Szczeliną, a przede wszystkim poznamy liczne legendy, w jakie obrosło to miejsce. Czeka na  nas gra terenowa, zadania i konkursy z nagrodami. Na trasie będziemy podziwiać panoramę Pogórzy: Ciężkowickiego oraz Rożnowskiego, a przy dobrej pogodzie także Tatr.

 

13 lipca /czwartek/ PARK LINOWY – CZARNY GROŃ

Zbiórka: Dwór Dzieduszyckich, godz. 8.30, cena: 35 zł

W programie: atrakcje parku linowego dla dużych i Magiczna Osada + mini park linowy dla małych – tory przeszkód, trampolina, ścianka wspinaczkowa, dmuchany zamek, ognisko z pieczeniem kiełbasek

Czarny Groń zaprasza wszystkich miłośników mocnych wrażeń do Parku Linowego. Zabawa w parku to doskonała okazja, aby poczuć adrenalinę, zachowując bezpieczeństwo, gdyż nad nim czuwają wykwalifikowani, zawsze uśmiechnięci instruktorzy, którzy służą wiedzą i pomocą. Tylko tutaj, w pięknym otoczeniu beskidzkiej przyrody, amatorzy aktywnego wypoczynku mogą sprawdzić swoje siły w doskonale przygotowanym parku linowym. Trasy linowe dostosowane są do wieku uczestników. Na najmłodszych czekać będzie ponadto Magiczna Osada, a nieco starsi będą mogli poszaleć na trampolinie.

 

14 lipca /piątek/ KOPALNIA SOLI BOCHNIA

Zbiórka: Dwór Dzieduszyckich, godz. 8.45, cena: 40 zł 

W programie: zwiedzanie trasy turystycznej Kopalni Soli w Bochni

UWAGA! Obowiązuje strój sportowy, ciepły, na „cebulkę”.

Zwiedzanie zabytkowej kopalni soli w Bochni to niezwykła podróż przez najstarsze i najpiękniejsze wyrobiska kopalni, obejmujące poziom August oraz poziom Sienkiewicz. Unikatowe komory solne o charakterystycznym kształcie i układzie geologicznym, piękne wykute w soli kaplice, rzeźby solne oraz narzędzia i urządzenia górnicze tworzą wyjątkowe, zadziwiające podziemne miasto.Zaleca się, aby zwiedzający zabrali ze sobą ciepłą odzież oraz wygodne obuwie. Na trasie turystycznej do pokonania jest około 700 schodów. Do zjazdu zjeżdżalnią wymagane są długie spodnie i pełne obuwie. Temperatura w kopalni wynosi 14-16 °C, wilgotność powietrza - 70%.

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

PRZYSTANEK DLA DZIECI ZE SKAWINY – PARKING PRZY DWORKU SKAWIŃSKIM.

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany w ofercie.

 

Płatności za wybrane wycieczki, po uprzednim zapisie, prosimy dokonywać:

- w Dworze Dzieduszyckich od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 16.00

- w kasie głównej CKiS w Skawinie (Basen Camena, I piętro) od poniedziałku do piątku w godz. od 8.30 do 15.00

- w kasie Camena Kosmetyka i Masaże (Basen Camena, parter) – od poniedziałku do piątku w godz. 15.30 do 20.00; sobota w godz. 10.30 do 17.30.

- przelewem na rachunek CKiS – BS 87 8600 0002 0000 0000 3838 0005 (w tytule proszę podać: Wakacje Dwór Dzieduszyckich, nazwisko i imię uczestnika, nazwa i data wycieczki).

Zniżki dla rodzeństwa: pierwsze dziecko płaci kwotę podstawową, kolejne dzieci - 5 zł taniej.

Wpłaty należy dokonać najpóźniej 3 dni przed planowanym wyjazdem, a w przypadku opłaty przelewowej uczestnik jest zobowiązany do okazania dowodu przelewu w przypadku braku jej zaksięgowania na koncie CKiS w określonym czasie.

Zapraszamy!Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013