Malowanie w plenerze

W czwartkowe przedpołudnie w Radziszowie królowały malarskie barwy. A to za sprawą wizyty dzieci z Przedszkola nr 2 z grupą integracyjną ze Skawiny oraz pani Renaty Płonki - radziszowianki, której obrazy gościmy w Dworze.
Dzieci z wielkim zachwytem zwiedzały Dwór i podziwiały wystawę malarstwa pani Renaty. Autorka dzieł po krótce opisała swój styl nakładania farb i malowania obrazów, co niezwykle zaciekawiło małych słuchaczy. Po tym krótkim wprowadzeniu cała grupa zeszła do ogrodu. Każdy mógł spróbować swoich sił w malowaniu oraz poczuć się jak prawdziwy artysta stojąc przed profesjonalną sztalugą malarską.

Przedszkolaki z wypiekami na twarzy tworzyły kolorowe dzieła pod fachowym okiem artystki. W podziękowaniu za zajęcia plenerowe i miłą atmosferę maluchy podarowały nam własnoręcznie namalowanego Misia. Ten symaptyczny akcent zakończył nasze warsztaty na świeżym powietrzu.


Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013