Wiosenny koncert Kapeli Sokół Haller

10 kwietnia w Dworze Dzieduszyckich w Radziszowie odbył się koncert ”Wiosna w dworze na ludową nutę”. Wystąpiła Kapela Sokół Haller pod dyrekcją Andrzeja Tatko. Organizatorem muzycznego popołudnia było Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.

Kapela Sokół Haller występując w strojach krakowskich zawsze utożsamia się ze środowiskiem, z którego wzięła swój początek i w którym działa. Prezentując folklor ludowy chętnie uczestniczy w dożynkach, świętach kościelnych oraz w spotkaniach okolicznościowych w kraju i za granicą. Program zaprezentowany w Dworze Dzieduszycki w pełni to potwierdził.

W trakcie koncertu prowadzący Andrzej Bober nawiązał do dzisiejszej rocznicy katastrofy w Smoleńsku, a Kapela zagrała utwór „Jak długo na Wawelu” Zgromadzona publiczność wysłuchała go na stojąco. W drugiej odsłonie zespół zaskoczył publiczność wychodząc w żółtych kaszkietach na wspomnienie lat, w których grali pod nazwą Skawińskie Sokoły. Muzyka na ludową nutę porwała publiczność, która chętnie włączyła się w zabawę.

We wspólnym biesiadowaniu z kapelą uczestniczyło wielu gości, w tym Radna Rady Miejskiej w Skawinie, a jednocześnie sołtys Radziszowa - Zdzisława Bała, Radny Rady Miejskiej - Józef Niechaj, Prezes Stowarzyszenia Nasz Radziszów - Małgorzata Niechaj. Swoją obecność wspólnym śpiewem zaznaczyli także seniorzy działający przy skawińskim TPS-ie.

Po koncercie goście chętnie podziwiali pokonkursową wystawę wielkanocnych pisanek zorganizowaną przy udziale Stowarzyszenia Nasz Radziszów oraz dekoracji wykonanych przez dzieci i młodzież w ramach projektu DNI REGIONALNE realizowanego w Szkole Podstawowej nr 4 w Skawinie.


Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013